Informace o materiálech

Informace o speciálních materiálech

Prolen® Siltex

Progresivně antibakteriálně upravené polypropylenové vlákno Prolen ® Siltex účinně inhibuje růst hub, bakterií a plísní. Tímto způsobem snižuje nepříjemné pachy, udržuje biologickou rovnováhu pokožky a hygienickou svěžest výrobku během celého dne. Vlákno je pro člověka a životní prostředí neškodné.

Vlákno Prolen ® Siltex bylo speciálně vytvořeno pro ponožky, výplňový materiál bot, lůžkoviny a taková použití, která vyžadují splnění vysokých hygienických norem. Vzhledem k tomu, že antimikrobiální látky se aplikují přímo na jádro příze, a nikoli k jeho povrchu, nesnižuje se účinnost při praní a antimikrobiální látky zůstávají stále ve vláknu. Prolen ® Siltex je speciální příze upravená antimikrobiálními látkami na bázi biogenních iontů stříbra, které inhibují růst hub, bakterií a plísní. Antibakteriální účinek stříbra je znám již po mnoho staletí.

Shodu antimikrobiálních vlastností Prolen ® Siltex s technickými požadavky amerického standardu AATCC 100-1998 potvrzuje autorizovaný institut SKTC-119. Antibakteriální aktivita Prolen ® Siltex byla také hodnocena Institutem Francais Textil - Habillement podle normy ISO / CD 20743 - absorpční metodou (2004).

Advansa Thermo-Cool

Advansa Thermo-Cool je unikátní směs dutých trubičkových vláken a vláken s podélně směrovaným povrchem. To poskytuje výhody, které lze očekávat od jednoho i od druhého vlákna najednou. Výsledné vlákno je tak optimalizováno pro nízkou i vysokou energetickou činnost.

Vysoko energetické aktivity: Advansa Thermo-Cool odpařuje vlhkost rychleji než jiné materiály díky jedinečné kombinaci vláken. Thermo-Cool vlákno je navrženo tak, že má větší odpařovací povrch. Jednotlivá vlákna mají směrovanou povrchovou texturu a jsou tak vynikající pro transport vlhkosti. Dutá vlákna mají zase tu funkci, aby zajistila zvýšenou cirkulaci vzduchu a tím zrychlila celý proces odpařování.

Nízko energetické aktivity: Dutá vlákna v této směsi poskytují lehkost materiálu s termo izolačními vlastnostmi: chrání tak uživatele před změnami teplot. To pomáhá také zabránit následnému chladu po cvičení, a přitom umožňuje odvádět přebytek tepla od pokožky.

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno je přirozeně antibakteriální, protiplísňové a antistatické (bambus obsahuje složku zvanou „bamboo kun“, která má přirozené antibakteriální a bakteriostatické vlastnosti, které tyto rostliny chrání před bakteriemi a plísněmi a proto přítomnost bambusového vlákna dokáže zničit až 70% nežádoucích bakterií).

Tkanina působí na dotek chladivě, ale zároveň dokáže udržet teplo. V létě tak máte pocit lehkého osvěžení a v zimě naopak zahřeje. Bambusové vlákno absorbuje až 4x více vlhkosti než vlákno bavlněné a odvede tak přebytečnou vlhkost a pot. Díky struktuře vlákna je látka vysoce prodyšná, pokožka tak může přirozeně dýchat a zároveň je v bezpečí. Díky své jemnosti a hladkosti jsou bambusové produkty velice vhodné pro osoby s citlivou pokožkou.

Bambusová vlákna dokáží přirozeně ochránit pokožku před UV zářením. Kvalitní bambusové produkty dokáží zachytit přibližně 90 % škodlivých UV paprsků.


Pokračovat